Десетима от Ейбар изковаха победа след комичен вратарски гол

Отборът на Ейбар излъга с 2:1 като гост тима на Гранада в двубой от третия кръг на Примера дивисион. Педро Леон откри за гостите в 44-ата минута, а Артьом Кравец (75) изравни. В 95-ата Серхи Енрик донесе трите точки за "синьо-червените" баски. Тимът от "Ипуруа" игра цял час с човек по-малко. За отбелязване е и първият гол във вратата на Гийермо Очоя, който падна след грешка на вратаря.

В стартовия половин час публиката на "Лос Карменес" не видя нищо интересно. В 32-ата минута вратарят на гостите Асиер Риесго извърши нарушение като последен в защита и получи директен червен картон. Въпреки това баските заиграха по-добре до края на полувремето. В 35-ата минута Рубен Пеня изпъкна с чудесно включване, след което Гийермо Очоя спаси на два пъти. В 44-ата минута Педро Леон реализира за гостите от "Ипуруа" след далечен изстрел. Вината за попадението безспорно отива в графата на вратаря Очоя, тъй като стражът комично се заблуди от тупване на топката при наглед безобидния пут.

След почивката южняците тръгнаха напред и постепенно започнаха да застрашават вратата на Йоел Родригес. В 57-ата минута Алберто Буено изпусна чудесен шанс за изравняване. В 63-ата Очоя спаси своите от нов гол. В 69-ата и Есекиел Понсе се провали пред гола. В 75-ата новото попълнение на Гранада Артьом Кравец изравни с добавка отблизо при корнер, след като Понсе нацели греда секунда по-рано. В 85-ата Жереми Бога не успя да вкара от чудесна позиция. В 95-ата минута резервата Енрик зарадва гостите с късен победен гол след чудесна контра.