Малага с първа победа за сезона (видео)

Малага постигна първа победа за сезона в Примера дивисион, след като обърна Ейбар от 0:1 до 2:1 в двубой от петия кръг на първенството. За Ейбар пък това беше първа загуба след серия от три мача без загуба. Двубоят започна по мечтан начин за гостите, които откриха в 42-ата минута чрез Нано, който се разписа с глава след центриране от левия фланг.

Само две минути по-късно обаче равенството беше възстановено от Сандро Рамирес. ившият играч на Барселона получи топката в наказателното поле и с топовен шут опъна мрежата. В 76-ата минута Юсеф Ел Насири направи обрата пълен с изстрел от 25 метра. Така Малага се изкачи на 12-ото място във временното класиране с 5 точки, докато Ейбар остана на седмо място със 7.