Съдийско рамо помогна на Севиля да вземе дербито (видео)

С попадение на защитника Габриел Меркадо в началото на второто полувреме Севиля спечели градското дерби срещу Бетис с 1:0 и излезе на второ място във временното класиране на Примера. Отборът на Хорхе Сампаоли превъзхождаше съперника си и създаде много положения пред вратата на Антонио Адан, но получи и помощ от рефера Естрада Фернандес, който несправедливо отмени гол на Бетис в 53-ата минута.

Още в началните 15 минути реферът вдигна 3 жълти картони и това сякаш временно поуспокои страстите. Севиля атакуваше постоянно и търсеше пролуки в противниковата защита, но гол така и не падаше. Лусиано Вието и Самир Насри пропуснаха от удобни позиции да дадат аванс на домакините.
В началото на втората част "Рамон Санчес Писхуан" ликуваше. Насри центрира от фаул, а Меркадо някак с гръб отклони топката и я прати във вратата на "вердибланкос". Бетис отвърна с красива комбинация между Рубен Кастро и Алекс Алегрия, след която Серхио Рико се оказа безпомощен, но голът беше неправилно отменен заради засада.

В края нервите взеха връх и двата тима едва не се сбиха, а Севиля на няколко пъти пропиля възможности да реши всичко с втори гол. Победата изкачи тима на Сампаоли на втора позиция в подреждането с 11 точки, а Бетис е 13-и с 5.