Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Севиля се провали срещу деветима от Ейбар (видео)

Отборът на Севиля стигна само до 1:1 при гостуването си на Ейбар в двубой от четвъртия кръг на Примера. Баските играха в намален състав от 45-ата минута, а в края дори завършиха мача с деветима души на терена. Лусиано Вието откри резултата в 27-ата минута, а Педро Леон изравни в 64-ата. Тимът на Хорхе Сампаоли пропусна възможността да се изкачи ан на върха в класирането.

Срещата започна спокойно и без стремглави нахлувания към наказателните полета. В 14-ата минута Адил Рами се контузи и беше заменен. В 23-ата Даниел Карисо се отличи с решаваща намеса пред Салваторе Сиригу. Четири минути по-късно гостите от "Санчес Писхуан" откриха резултата. Хироши Кийотаке намери Лусиано Вието в наказателното поле и аржентинският стрелец отбеляза с красив удар с външен фалц в десния ъгъл на Йоел Родригес.

Най-добрата възможност за баските преди почивката получи Педро Леон, който прати топката от външната страна на мрежата. Минута по-късно Хоакин Корея получи дълъг пас, вратарят на "синьо-червените" реши да излезе извън наказателното поле и извърши нарушение, с което си заслужи директен червен картон.

В началото на второто полувреме и вторият централен защитник на севилци Даниел Карисо се контузи. В 50-ата минута съдията Алварес Искердо изгони наставника на домакините Хосе Луис Мендилибар. В 64-ата "бяло-червените" сгрешиха, Антонио Луна напредна отляво и центрира ниска топка към непокрития Педро Леон, който имаше време да овладее и стреля в мрежата - 1:1. В 68-ата Витоло беше задържан в наказателното поле от Алехандро Галвес, но не получи дузпа. Той се изправи и атакува бранителя.

В 83-ата Вието незнайно как изпусна кристална възможност. Аржентинецът беше намерен сам на втората греда и на празна врата прати топката в аут. В 87-ата Ейбар остана с деветима на терена след червен картон на Дани Гарсия за грубо нарушение. След центрирането на статичното положение Габриел Меркадо стреля с глава, ала в обсега на вратаря. В 90-ата Гансо стреля с глава от много близо, но не уцели добре топката и я прати в аут. В крайна сметка двубоят завърши без победител.

Снимка: Twitter