Кошмарен дебют за новия треньор на Вердер (видео)

Временният наставник на Вердер (Бремен) Александер Нури едва ли си е представял по-лош дебют. Специалистът, който замени уволнения след загубата от Борусия (Мьонхенгладбах) Виктор Скрипник, вече предвкусваше ценен успех в домакинството на Майнц 05, но всичко рухна само за няколко минути. "Бременските музиканти" допуснаха две късни попадения и загубиха с 1:2, а това ги остави на дъното в Бундеслигата след 4-ия кръг без спечелена точка.

Нури, привлечен от отбора на Вердер до 23 години, направи няколко промени в състава, а най-любопитната от тях бе появата сред титулярите на младия нападател Усман Мане. 19-годишният талант от Гамбия бе доста активен и на няколко пъти сериозно затрудни защитата на гостите. Оптимистичното началото за "зелено-белите" бе подплатено с ранен гол на Изет Хайрович. в 12-ата минута.
До почивката Вердер дори пропусна да удвои преднината си, но през второто полувреме ситуацията на терена коренно се промени. Футболистите на Майнц все по-често поглеждаха към вратата на Ярослав Дробни, но резултатът остана непроменен до 87-ата минута, когато Юнус Мали успя да изравни. Това подейства като истински шок за домакините и в последните секунди грешка в тяхната защита позволи на резервата Пабло де Бласис да донесе победата на Майнц.

След днешния успех отборът на Мартин Шмит събра 7 точки и е в горната половина на класирането, а Вердер ще се опита да открие актива си през уикенда, когато приема Волфсбург.