Берич спаси Сент Етиен

Словенецът Роберт Берич спаси тима си Сент Етиен от загуба при гостуването на Майнц 05 в двубой от група С на Лига Европа. Попадението на Берич падна в 88-ата минута. Сьодерлунд насочи топката към втората греда, а Берич се хвърли и от линията на засадата успя да насочи топката в мрежата. Преди това Нико Бунгерт откри за Майнц в 57-ата минута с глава след изпълнение на ъглов удар. Така Сент Етиен продължава да е непобеден през новия сезон. Лошата новина е, че "зелените" са отбелязали едва два гола в четирите си срещи досега.

В другия мач от групата белгийския Андерлехт победи у дома азербайджанския Габала с 3:1 в Брюксел. Домакините откриха чрез Теодорчик в 14-ата минута, но преднината им беше бързо заличена от Дабо в 19-ата. В края на първото полувреме Дабо си наниза автогол и изведе Андерлехт напред, а крайното 3:1 оформи Капел в 77-ата.

Така Андерлехт поведе във временното класиране с 3 точки, следват Майнц и Сент Етиен с по 1 и Габала без актив.