Загуби за отборите на Херо и Стойчо

Загуби с по 1:2 записаха тимовете на българските треньори Димитър Димитров и Стойчо Младенов в мачове от първенството на Казахстан.

В среща от 27-ия кръг в първата шестица воденият от Херо Иртиш се предаде трудно при гостуването си на претендента за титлата Кайрат, но накрая отстъпи. Тимът от Алмати преследва Астана на Станимир Стоилов на върха, но изостава с 1 точка, а освен това е изиграл и два мача повече. Иртиш пък е 4-и с 41 точки.

В мач от втората шестица воденият от Младенов Атирау падна у дома с 1:2 от Акзаик. Тимът на Стойчо поведе с гол на Куртян в 33-ата минута, но през второто полувреме две попадения за гостите отбеляза Дунченко. Атирау е осми в класирането с 32 точки.