Мъри пак би Херо в Казахстан (видео)

Астана на Станимир Стоилов надви с 2:1 като гост водения от Димитър Димитров Иртиш в първа полуфинална среща от турнира за Купата на Казахстан. И трите гола паднаха преди почивката, като Асхат Тагиберген изведе шампионите напред в 23-ата минута, но в 33-ата минута Роман Муртазаев реализира за състава на Херо. След само четири минути обаче Танат Нусербаев върна преднината на тима на Мъри, която се запази до края. Реваншът на стадиона на Астана е на 6 ноември.

Това беше четвърти сблъсък между бившите треньори на Левски този сезон, като преди това Стоилов взе една победа в първенството, а други две срещи завършиха наравно.

В другия полуфинал за купата носителят на трофея Кайрат (Алмати) надви вкъщи с 1:0 Атирау, начело на който е Стойчо Младенов. Ответният двубой е на 5 ноември.

ИРТИШ - АСТАНА 1:2
0:1 Асхат Тагиберген (23)
1:1 Роман Муртазаев (33)
1:2 Танат Нусербаев (37)