Тежко поражение за Мъри и Астана в дербито на Казахстан

Шампионът на Казахстан Астана претърпя тежко поражение на домашна сцена в дербито на кръга с Кайрат (Алмати). Воденият от Станимир Стоилов първенец на бившата съветска република отстъпи с тежкото 1:4 като домакин на прекия си конкурент за титлата.

Кайрат поведе още 5-ата минута чрез Ацеведо, а два бързи гола - в 59-ата на Исламхан и в 65-ата минута на Гоху, направиха резултата класически в полза на гостите. Десподович върна едно попадение за Астана, но шест по-късно бившият руски национал Андрей Аршавин оформи крайното 4:1 в полза на тима от Алмати.

Въпреки неприятния резултат обаче Мъри и компания запазват лидерската си позиция в класирането. Нещо повече, шест кръга преди края Астана има 4 точки аванс и мач по-малко от Кайрат.