Зенит показа голова мощ - 5:0 като гост (видео)

Грандът Зенит изигра най-силния си мач от началото на сезона и разгроми с 5:0 като гост новака Арсенал (Тула). Отборът на Мирча Луческу демонстрира убийствена ефективност в предни позиции и загната за огромния си потенциал. Благодарение на днешната победа питерци излязоха на трето място в класирането с 12 точки, а Арсенал е 10-и с 5.

Резултата откри Александър Кокорин в средата на първото полувреме след добро подаване на Олег Шатов. В 38-ата минута Жулиано получи топката пред наказателното поле, след което хитро намери Артьом Дзюба и той покачи на 2:0.
Новото попълнение Роберт Мак откри головата си сметка за Зенит в 66-ата минута. Словакът, който се бе появил като резерва в началото на втората част, се разписа след асистенция на Юрий Жирков. В 84-ата минута Дзюба върна жеста на Жулиано и бразилецът за 4-и път прати топката във вратата на Александър Филцов, а точка на спора сложи Александър Кержаков от дузпа.

След мача в Тула наставникът на Зенит Мирча Луческу не скри задоволството си от видяното и изтъкна сериозния принос на Жулиано, който се очертава като основна фигура в състава.
"Бяхме внимателни от самото начало. Контролирахме мача изцяло и създадохме много положения. Не мога да кажа, че сме били перфектни, но при всички положения играхме много добре. В първите кръгове ни липсваше точно футболист като Жулиано. Малко закъсняхме с привличането му. Той измени играта ни и това е видно", каза румънският специалист.