Зенит влезе в топ 3 с бой над Рубин (видео)

Отборът на Зенит се изкачи до третото място във временното класиране на Премиер лигата в Русия, след като надигра с 4:1 Рубин  в последния мач от 7-ия кръг. Тимът от Санкт Петербуг изигра много силно второ полувреме, в което паднаха три от четирите попадения в мача.

Доменико Кришито даде преднина на домакините в 16-ата минута от дузпа, а след това за десет минути в началото на втората част резултатът набъбна на 4:0. Роберт Мак бе автор на второто попадение в 53-ата минута, а Жулиано в 59-ата и Артьом Дзюба в 64-ата минута довършиха съперника.

В самия край на мача Рубин стигна до почетно попадение чрез Джонатас в 86-ата минута.

Така Зенит събра актив от 15 точки и излезе 3-ти в таблицата, а Рубин с 6 точки се намира на 12-ата позиция.