Урал и Арсенал не се победиха (видео)

Отборите на Урал и Арсенал (Тула) завършиха 1:1 в мач от 5-ия кръг на руската Премиер лига. Домакините от Екатеринбург повече търсеха победата, но направиха доста пропуски и не успяха да зарадват феновете на "СКБ-Банк Арена".

Георгий Жуков и Лукаш Тесак пропиляха първите голови положения. Александър Денисов от Арсенал също беше близо до попадение, но стреля неточно. По-интересно стана след почивката. В 48-ата минута Олег Власов нанесе хубав удар и матира Дмитрий Арапов - 0:1. Роман Емелянов можеше бързо да върне гола, но изстрелът му мина над вратата. Все пак, домакините се добраха до равенството в 87-ата минута, когато Чисамба Лунгу овладя топката в наказателното поле и я прати в мрежата зад Александър Филцов.

Урал и Арсенал са в долната половина на класирането с по 5 точки, като тимът от Пула има по-добра голова разлика.