Отново голяма победа за Мъри и Астана е на прага на ново историческо постижение (видео)

Казахстанският шампион Астана записа поредна голяма победа на европейската сцена и само 90 минути го делят от ново историческо постижение. В първи плейофен сблъсък за място в групите на Лига Европа футболистите на българския старши треньор Станимир Стоилов спечелиха с 2:0 домакинството си на БАТЕ (Борисов) и взеха комфортен аванс преди реванша в Беларус следващата седмица.

В герои за състава на Мъри се превърнаха Жуниор Кабананга и Азат Нургалиев. Националът на Демократична република Конго откри резултата в 70-ата минута, когато се възползва от грешка в защитата на БАТЕ (Борисов), успя с известна доза късмет да измъкне топката между няколко бранители и да я пусне встрани от вратаря Сергей Веремко.

Десет минути по-късно, след контраатака на Астана и дълъг пас в предни позиции, Веремко излезе напред, но изчисти крайно неубедително. Идващият на скорост Нургаев не се поколеба и с прецизен удар от над 30 метра реализира рядко красив гол, за да вдигне на крака хилядите по трибуните на "Астана Арена".

Астана - БАТЕ 2:0