Юнайтед пречупи "тигрите" в стил "Фъргюсън" (видео)

Манчестър Юнайтед остана с пълен актив от точки след първите три кръга в Премиър лийг, след като постигна драматична победа с 1:0 като гост на сензацията от началото на шампионата Хъл Сити. Единственото попадение реализира 18-годишният Маркъс Рашфорд. Това се случи във втората минута на добавеното време. Този сценарий напомни на елмблематичните победи на "червените дяволи" от времето на сър Алекс Фъргюсън, когато воденият от него отбор стигаше до успеха в заключителните секунди не един и два пъти.

В отбора на "тигрите" нямаше корекции. Джейк Ливърмор отново бе в ролята на централен бранител, а Снодграс, Ернандес и Диоманде действаха в предни позиции. Жозе Моуриньо също не бе направил никакви промени в своя състав, което означаваше, че рекордната покупка Пол Погба започна като титуляр.

Двубоят стартира доста динамично въпреки проливния дъжд. В осмата минута Марсиал центрира добре към Ибрахимович, който засече с глава, но топката премина на сантиметри над напречната греда. В 26-ата минута и домакините стигнаха до чиста ситуация. Снодграс бе много близо до това да засече на далечната греда центриране на Робъртсън, но в последния момент Шоу успя някак да му попречи. Шотландецът се удари в страничния стълб и трябваше да му бъде оказана медицинска помощ, но продължи играта.

Десетина минути преди края на първата част се получи голямо разбъркване в наказателното поле на домакините. Мата центрира отдясно, топката бе отклонена към Рууни, който стреля от няколко метра, но Дейвис блокира с тяло на голлинията. Играчите на Юнайтед претендираха за игра с ръка, но такава нямаше. Последва втори опит за изстрел на Фелаини, но и той бе блокиран.

В добавеното време на първата част Ибра бе на сантиметри от много атрактивен гол. Рууни центрира от пряк свободен удар, шведът протегна крак и чукна топката пред Якупович. Кълбото се отклони към далечната греда, където Златан го догони и опита да го насочи с пета към вратата, но топката премина встрани. При центрирането нападателят бе в положение на засада, която обаче остана немаркирана.

След почивката "тигрите" се прибраха по-дълбоко в отбрана, но успяваха да се защитават много добре. В игра за гостите се появиха Мхитарян и Рашфорд. "Червените дяволи" обаче не успяваха дълго време да затруднят особено Якупович. Марсиал и Рууни нанесоха два опасни изстрела, които минаха встрани от вратата. В 73-ата минута гостите претендираха за дузпа за игра с ръка на Мейлър. Топката по-скоро удари рамото на халфа и сигнал не последва.

1/4 час преди края домакините бяха близо до гола. Хъдълстоун стреля от 25 метра, получи се рикошет в Байи, след който топката промени траекторията си и се насочи към опразнения ъгъл на вратата на Де Хеа, но в крайна сметка премина встрани.

В 79-ата Рашфорд пропусна най-добрата ситуация за Юнайтед до момента. Младият нападател преодоля Клукас в наказателното поле и стреля по земя в далечния ъгъл, но Якупович успя да избие. Веднага след това стражът трябваше за втори път да показва рефлекс и да спасява отбора си. Този път след удар на Валенсия.

В 88-ата минута и Погба стреля мощно от границата на наказателното поле, но и на него му липсваше точност. Във втората минута на добавеното време гостите стигната до победния гол след много добър пробив на Рууни по левия фланг, който завърши с подаване по земя към Рашфорд. Нападателят бе изпуснат от отбраната на "тигрите" и от малкото наказателно поле донесе победата на Манчестър Юнайтед.

Челси и Манчестър Юнайтед са единствените отбори с пълен актив след три изиграни мача. Утре към тях може да се присъедини и Манчестър Сити, в случай че "гражданите" спечелят срещу Уест Хам.