Маркес си върна полпозишъна, Лоренсо плътно зад него

Лидерът във временното класиране Марк Маркес записа най-бързата обиколка в квалификацията в MotoGP – 1:54.596 минути. Чешката писта "Бърно" предразположи състезателя на Honda да покаже топ форма и той ще започне неделното състезание от първа позиция, след като в предния кръг нямаше тази възможност. Най-бързата му обиколка дойде в края на квалификацията, като дотогава Хорхе Лоренсо и Yamaha бяха на върха. В крайна сметка те останаха на 0.25 секунди от Маркес, а победителят от Австрия Яноне ще стартира трети. Алейш Еспергаро, който счупи пръст на ръката си миналата седмица, записа много добро време със своя мотор Suzuki и се намира преди Ектор Барбера и Валентино Роси. Съотборникът на Яноне от Ducati Андреа Довициозо ще стартира седми, а Винялес – осми. В първата десятка влизат и Дани Педроса и Кал Кръчлоу.

Това е първата писта, на която Доктора печели кръг от MotoGP в кариерата си през 1996 година, и въпреки шестата позиция, от която ще стартира, сме сигурни, че ще се бори достойно за място на подиума.

Дани Педроса и Брадли Смит успяха да влязат в борбата за полпозишън с най-бързи обиколки в първата квалификация, но все пак останаха в края на класирането.