Блестящи Джеймс и Ървинг върнаха Кавс в играта (видео)

Кливлънд Кавалиърс остава в битката за титлата в НБА. Това се случи, след като тази нощ отборът спечели 5-ия мач от финалната серия срещу Голдън Стейт Уориърс в "Оракъл Арена" със 112:97 (29:32, 32:29, 32:23, 19:13) и вече изостава с 2:3 победи. Основна заслуга за успеха на гостите имаха двете звезди на тима ЛеБрон Джеймс и Кайри Ървинг. Двамата бяха най-резултатните играчи на терена, като завършиха с по 41 точки, а Джеймс хвана и 16 борби.

В началото срещата вървеше буквално точка за точка, като Голдън Стейт спечели първата четвърт с 32:29, а след това Кливлънд взе втората със същия резултат, за да се стигне до 61:61 на полувремето.

След почивката обаче "Кавалерите" бяха по-добрият тим и методично увеличаваха преднината си, като накрая напълно заслужено стигнаха до успеха в мача.

В състава на домакините се отличи Клей Томпсън, който завърши двубоя с 37 точки. Звездата на "Войните" Стеф Къри обаче този път не успя да поведе отбора си към успеха и завърши едва с 25 точки.