Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0 /Почивка/

Голдън Стейт сгази като валяк ЛеБрон и компания (видео)

Голдън Стейт демонстрира тоталното си превъзходство в НБА, смазвайки с категоричното 110:77 у дома Кливланд във втората среща от финалната серия в лигата. Шампионите от миналия сезон водят с 2:0 успеха в плейофа до четири победи.

Дреймънд Грийн реализира 28 точки за домакините, а неговият съотборник Стеф Къри добави още 18. Клей Томпсън се отличи със 17 точки в актива на тима от Калифорния.

В края на втория период отборът на Уориърс поведе с осем точки, а след почивката с лекота оформи разгрома срещу Кавалиърс.

В третата част гостите изгубиха Кевин Лав, който беше ударен и е под въпрос за следващия двубой от серията. Най-резултатен за Кливланд беше Леброн Джеймс с 19 точки.

Успехът с 33 точки в полза на Голдън Стейт е най-изразителният по време на финална серия в Лигата.

Отборът на Уориърс има общо 87 победи в шампионата, като 73 то тях са постигнати по време на редовния сезон. Това е изравнен рекорд на Чикаго Булс от сезон 1995-1996.

Третата среща между двата състава е на 9 юни в Кливланд. В 28 от последните 31 пъти отборът, който води с 2:0 победи в битката за титлата, след това става шампион в НБА.