Кавс размазаха шампионите с 30 точки разлика (видео)

Кавс размазаха шампионите с 30 точки разлика  (видео)

Отборът на Кливланд Кавалиърс взе първа победа във финалния плейоф и се върна в битката за шампионските пръстени в Националната Баскетболна Асоциация, след като тази нощ „Кавалерите“ се наложиха при домакинството си на Голдън Стейт Уориърс със 120:90 в мач №3 и намалиха резултата в серия на 1:2 победи.

Леброн Джеймс бе над всички в селекцията на Кавалиърс и завърши с „дабъл-дабъл“ – 32 точки и 11 борби, Кайри Ървинг добави 30 точки и 8 асистенции, а Джей Ар Смит завърши с 20 точки.

Стеф Къри беше най-резултатен за шампионите – 19 точки, Харисън Барнс добави 18 точки, а Андре Игодала и Клей Томпсън приключиха съответно с по 11 и 10 точки.

Домакините от Кливланд доминираха от първия съдийски сигнал, като след първата четвърт преднината на Кливланд вече бе двуцифрена – 33:16. През втория период шампионите се съвзеха от лошия старт на мача и след няколко добри защити, Голдън Стейт успя да стопи разликата и запази шанса си за обрат през второто полувреме – 43:51 на почивката.

През второто полувреме "Кавалерите" си върнаха контрола върху събитията на терена и отново започнаха да трупат преднина. Преди старта на последната четвърт Кливланд вече имаше 20 точки аванс – 89:69, а в  заключителните 12 минути Леброн и компания не изпуснаха инициативата и залсужено се поздравиха с победата – 120:90.