Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0

Голдън Стейт поведе на Кливланд в битката за трона в НБА (видео)

Действащият шампион Голдън Стейт Уориърс започна с победа защитата на титлата си, след като спечели първия двубой от финалната серия в Националната Баскетболна Асоциация срещу Кливланд Кавалиърс със 104:89.

Най-резултатен за победителите днес бе резервата Шон Ливингстън – 20 точки, Дреймънд Грийн се отличи с 16 точки, 11 борби и 7 асистенции, Харисън Барнс и Андре Игуидола вкараха съответно по 13 и 12 точки, а Стеф Къри и Леандро Барбоса завършиха с по 11 точки.

Кайри Ървинг беше най-резултатен за „Кавалерите“ – 26 точки, Леброн Джеймс записа „дабъл-дабъл“ – 23 точки и 12 борби, а Кевин Лав също завърши с двойни показатели – 17 точки и 13 борби.

Мачът започна равностойно, като двата отбора си размениха лидерството на три пъти, а след шест минути резултатът бе 16:15 в полза на домакините от Голдън Стейт. Последваха две добри защити за шампионите и серия от 5:0, с която Уориърс успяха да поведат с четири точки след първата четвърт – 28:24.

Барбоса, Ливингстън и Грийн бяха под пара в началото на втория период и осигуриха по-комфортна преднина на тима си – 39:28, като до края на първото полувреме, независимо, че „Кавалерите“ се активизраха, шампионите не позволиха преднината им да бъде стопена и почивката дойде при 52:43 за Голдън Стейт.

Гостите от Кливланд контролираха събитията на терена и в началото на третата четвърт, което позволи на Леброн и компания да заличат напълно пасива си и дори да поведат – 68:67, но в оставащите две минути от частта Ливингстън и Игуидола бяха точни за 74:68 в полза на Уориърс след 36 минути игра.

Баскетболистите на Голдън Стейт си върнаха контрола в началото на заключителния период и напълно заслужено шампионите достигнаха до най-голямата разлика в своя полза от началото на мача – 96:76 при 5:43 минути до края. В оставащото време двубоят просто се доиграваше, като на терена не се случи нищо по-интересно, а последният съдийски сигнал прозвуча при 104:89 в полза на Голдън Стейт Уориърс.