Гатузо вкара Пиза в Серия "Б"

Легендарният халф на Милан Дженаро Гатузо вкара Пиза в Серия "Б" след седем години пауза. Тимът от Тоскана стигна до равенство 1:1 срещу фаворита Фоджа в срещата-реванш от финалния плейоф в много драматичен сблъсък. Така с общ резултат 5:3 "нерадзурите" се завърнаха във втория италиански ешелон за първи път от 2009 година. Двубоят пред пълните трибуни на "Дзахерия" бе прекъснат за 10 минути през втората част, когато тифозите на домакините първо удариха с бутилка в главата Гатузо, който побесня, а след това част от тях нахлуха на терена.

Гатузо и колегата му от Фоджа Де Зерби пък бяха изгонени пред погледа на 20 000 тифози, които вярваха в победата с 2:0, която да докара нещата до продължение и след това до спечелване на виза за Серия "Б" за първи път от 1998 година.

В 87-ата минута Лемело от дузпа даде аванс на южняците, които бяха ударили греда в 53-ата минута след удар на Вака. Домакините подкрепяни от своите верни тифози се хвърлиха с всички сили в атака, но в 95-ата минута Еусеби изравни и прати Пиза и Гатузо в екстаз.

Това е първи успех в треньорската кариера на Гатузо, която досега бе за кратко в Сион, Палермо и ОФИ Крит.

Световният шампион с Италия от 2006 година пое "нерадзурите" от Тоскана през лятото, като в тима имаше едва десет играчи. Въпреки това Пиза завърши на второ място редовния сезон с 62 точки, а бившия играч на родния ЦСКА Варела стана голмайстор на Пиза в плейофите с четири попадения.