Гатузо вижда Серия Б с помощ на бивш играч на ЦСКА

Легендарният халф на Милан Дженаро Гатузо е на път да извърши футболен подвиг през този сезон. Треньорът на Пиза изведе своя тим до победата с 4:2 в първи плейофен финал за влизане в серия "Б" срещу фаворита Фоджа. Пред препълнените трибуни на стадиона в Пиза домакините поведоха изненадващо с 2:0 до 12-ата минута. Първо Даниеле Манини бе точен с хубав прехвърлящ удар в 3-ата минута, а бившия играч на ЦСКА Варела удвои в 12-ата минута. Голът бе негов четвърти в тези плейофи и общо 11-и за този сезон.

Силният тим на Фоджа обаче бързо се върна в мача с попадения на Чирико (23) и Лемело (41), като дори пропусна да стигнат до пълен обрат. Тимът на Гатузо бе много агресивен и не се предаде за миг, като показа най-добрата черта от характера на своя треньор. Албанецът Кани в 72-ата минута и капитана Манини от дузпа в 80-ата минута донесоха изненадващата победа с 4:2, което дава предимство на "нерадзурите", които дори при загуба с един гол разлика при гостуването във Фоджа ще се върнат в Серия "Б".

"Този резултат е невероятен. Поздравления за моите момчета, но във Фоджа ни чака най-тежкият мач този сезон, като не трябва да им подарим дори и сантиметър. В противен случай ще ни победят, тъй като са по-силен отбор от нас. Това го знаем, но сме на път да извършим спортен подвиг, след като стартирахме сезона с едва 10 играчи", коментира Гатузо.