10 французи надвиха Англия в голово шоу (видео)

Франция записа престижна победа с 3:2 над Англия в приятелски мач, игран на "Стад дьо Франс". Два от големите съперници в европейския футбол сътвориха истински спектакъл, а накрая радостта бе за домакините, въпреки че почти цяло второ полувреме те играха с човек по-малко след червения картон на Рафаел Варан.

Хари Кейн вкара и двата гола за англичаните, а за "петлите" точни бяха Самюел Юмтити, Джибрил Сидибе и Усман Дембеле, който реализира победното попадение в 78-ата минута.
Селекционерът на Франция Дидие Дешан заложи в атака на Оливие Жиру и Килиан Мбапе, а атаката на "трите лъва" се водеше от Хари Кейн, който откри резултата още в 9-ата минута. Звездата на Тотнъм получи перфектен пас от Райън Бертранд и от няколко метра нямаше как да сгреши.

И двата тима имаше какво да доказват след неубедителните си изяви в последните свветовни квалификации. "Петлите" загубиха в последната минута от Швеция след голям гаф на вратаря Юго Лорис, а англичаните с мъка стигнаха до 2:2 в дербито с Шотландия.
Гарет Саутгейт изпробва схемата 3-4-3, като редом до Хари Кейн действаха Рахим Стърлинг и Деле Али. дебют на десния фланг на защитата направи Киърън Трипиър, а на вратата застана Том Хийтън.

Дешан остави на пейката Антоан Гризман, Александре Лаказет, Димитри Пайе и Лоран Косиелни.
Двубоят започна с отдаване на почит на жертвите на терористичните атаки в Манчестър и Лондон и изпълнение на хита на Oasis "Don't Look Back In Aanger", докато футболистите излизаха от тунела. На трибуните един до друг бяха френският президент Емануел Макрон и премиерът на Великобритания Тереза Мей.

След ранния гол Франция създаде няколко отлични положения. Гол на Жиру беше отменен за засада, а Дембеле не уели вратата, изведен на чиста позиция от Мбапе. В 22-ата минута Тома Лемар центрира, Хийтън изби удара с глава на Жиру, но топката попадна на крака на Юмтити и защитникът на Барселона изравни.
В 31-ата минута Мбапе навърза двама защитници, но не успя да преодолее заелия добра позиция Хийтън. Ааанглия отговори с пропуск на Ерик Дайър. В края на полувремето Усман Дембеле показа техника и влезе на скорост в наказателното поле. Том Хийтън се справи с изстрела на младока, но не и с добавката на Джибрил Сидибе.

В самото начало на втората част Деле Али напредна, но беше застигнат от Варан и падна в пеналта. Съдията Давиде Маса реши, че защитникът е извършил нарушение и му вдигна червен картон, а Кейн вкара дузпата за 2:2. Скоро след гола Деле Али стреля опасно с глава, но Лорис внимаваше.
В 71-ата минута напречната греда спаси британците след изстрел на Килиан Мбапе. "Петлите" обаче не спряха да атакуват и в 78-ата минута комбинация между Мбапе и Дембеле завърши с точен шут на крилото на Борусия (Дортмунд).

Англия изигра слабо второ полувреме и по никакъв начин не използва численото си предимство, докато французите демонстрираха много идеи в офанзивен план и заслужено спечелиха.

ФРАНЦИЯ - АНГЛИЯ 3:2