Шок за Франция - Швеция съсече "петлите" с гол от центъра в последната секунда (видео)

Швеция победи с 2:1 Франция в мач от Група “А” на квалификациите за Мондиал 2018. Победното попадение падна буквално в последната секунда на срещата. След груба грешка на вратаря на “петлите” Юго Лорис, който излезе извън вратата си и изчисти топката, тя попадна в краката на Ула Тойвнен, който от централната линия я изстреля точно в мрежата.

Резултатът бе открит от гостите в 38-ата минута. Тогава при едно центриране топката стигна до Оливие Жиру, който с воле с левия крак не остави шансове на Робин Олсен. Скоро обаче домакините успяха да изравнят. След едно центриране отляво Джими Дурмаз бе оставен непокрит и с мощен удар направи 1:1.

През втората част двата тима имаха по няколко добри положения за попадение, но Антоан Гризман и Якуб Юхансон направиха пропуски пред двете врати. В края на мача и резервата Тома Льомар можеше да донесе успеха на “петлите”, но пропусна. Така се стигна до 93-ата минута, когато Лорис направи фатална грешка за ефектния гол на Тойвонен.

По този начин Швеция се изравни с Франция на върха на групата. Двата тима са с по 13 точки, но скандинавците са на първо място заради по-добрата голова разлика. Третият Холандия в с десет, а България в четвърта с девет.

ШВЕЦИЯ - ФРАНЦИЯ 2:1