Барселона изпуска титлата след безидейна игра и глупост на Неймар (видео + галерия)

Шампионът на Испания Барселона претърпя изненадваща загуба с 0:2 като гост на Малага в мач от 31-ия кръг на Ла Лига и направи много сложна задачата си за защита на титлата. Насочили мисли към битката с Ювентус в Шампионската лига, каталунците бяха шокирани на "Ла Росаледа" след гол на Сандро Рамирес (32) и попадение на Джони (90). Неймар направи голяма глупост в 65-ата минута и си изкара втори жълт картон - първият за връзване на обувката пред топката, а вторият за нарушение в атака. Така "лос кулес" не се възползваха от равенството на Реал Мадрид и остават с три точки по-малко от "белите", а мадридчани имат и мач по-малко.

Луис Енрике заложи на 4-3-3, поставяйки Хавиер Масчерано като десен краен защитник. Съставът на каталунския тим, както обикновено, започна от тримата в атака: Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар. Бившият играч на Барса Сандро Рамирес поведе атаката на андалуския тим в система 4-2-3-1.

Малага - Барселона С началото на двубоя гостите от "Камп Ноу" овладяха топката и търпеливо проучваха защитата на своя противник. В 13-ата минута Меси подаде към Андре Гомеш на границата на наказателното поле, където португалецът загуби. В рамките на същата минута Луис Суарес получи отдясно, центрира и за малко футболист на малагийци да си отбележи автогол. Всъщност флагът на страничния съдия беше вдигнат, а повторенията ясно показаха, че няма засада.

В 16-ата Жорди Алба хвърли далечен пас в точния момент, Луис Суарес се измъкна от засадата, овладя на гърди сам срещу вратаря и стреля без забавяне - Карлос Камени протегна ръка и изби. В 22-ата мерникът на Меси изневери при изстрел от пряк свободен удар. Минута по-късно Марк-Андре тер Стеген сбърка подаване с крак, подарявайки топката на Ресио. Халфът на домакините не се ориентира добре и стреля неточно.

Малага - Барселона - 2:0 В 30-ата Андре Гомеш беше изведен от Меси на чудесна позиция в наказателното поле, но сякаш не стъпи достатъчно здраво и допусна да бъде блокиран от Роберто Росалес. В 32-ата отбраната на "лос кулес" "заспа" и допусна попадение. Сандро Рамирес тръгна зад центъра и получи далечно подаване, изпревари Жереми Матийо, устреми се сам срещу вратаря и технично търкулна топката в близкия ъгъл - 1:0. В 39-ата се създаде напрежение пред Камени след корнер, но нито Матийо, нито Гомеш успяха да стрелят. До края на полувремето каталунците не измислиха нищо интересно. В същото време "лос блаугранас" си изкараха три "наивни" жълти картона, усложнявайки задачата си още повече.

Луис Енрике реагира на почивката и включи в игра Андрес Иниеста и Сержи Роберто. Втората част стартира с шанс пред вратата на Тер Стеген. В 48-ата минута Хуанпи проби в наказателното поле и беше спрян от Юмтити. В 51-ата Меси шутира прекалено високо от фал. Пет минути по-късно Ла Пулга нанесе нов удар от 20 метра, който не се получи. В 57-ата Иниеста сбърка топка в центъра, Серхио Бускетс не успя да я поправи и тръгна остра контра за Малага. Сандро изведе Хуанпи на прекрасна позиция, след което номер 10 стреля мигновено - в ръцете на Тер Стеген.

Малага - Барселона - 2:0 В 60-ата Ней Джуниър направи интересен финт на аутлинията и от нулев ъгъл уцели близката греда. Пако Алкасер смени безличния Андре Гомеш в опит за засилване на атаката. В 62-ата Меси хитро изведе Неймар на ръба на засадата, бразилецът центрира, Луис Суарес пропусна, но нямаше за кого. В 64-ата Лео измисли прекрасен извеждащ пас към Луис Суарес, но уругваецът тръгна в грешната посока и си затвори ъгъла. Последва центриране към Неймар, който не успя да вкара с глава от точката на дузпата.

В 65-ата Неймар си изкара много глупав втори жълт картон. Бразилецът извърши нарушение в нападение и остави своите с човек по-малко. В 71-ата Адалберто Пеняранда прати топката в мрежата на Тер Стеген. Съдията не зачете гола заради предполагаема игра с ръка при овладянето на топката. Със сигурност нямаше засада. В 78-ата Сержи Роберто беше повален на границата на наказателното поле. Повторенията показаха, че нарушението е в наказателното поле, но реферът реши, че е отвън и назначи нарушение. Меси се провали при поредното си изпълнение от пряк свободен удар - в стената. В 80-ата Шарлиз пропиля чудесна контра на домакините, стреляйки в обсега на вратаря.

Малага - Барселона - 2:0 В края се виждаше, че барселонци нямат сили за смислени акции, а в защита допускаха опасни контри. Сержи Роберто хвърли много сили и беше двигателят на нападенията, но това не беше достатъчно. В 90-ата минута падна и втори гол във вратата на гостите. Юмтити покри засадата, Шарлиз се устреми, върна назад към резервата Джони, който реализира без вратар - 2:0.

Така идолът на мадридистите Мичел направи хубав подарък за феновете на Реал. Барса за пореден път показа как може да лъкатуши от блестящо до посредствено представяне само в рамките на няколко дни. Съставът на Луис Енрике можеше да зависи само от себе си до края на първенството Примера при победа тази вечер. Поражението обаче намалява драстично шансовете им за успех в края на сезона в Ла Лига.