Пипо Индзаги намали оборотите по пътя към Серия "Б"

Воденият от Филипо Индзаги Венеция прекъсна серията си от седем поредни победи в Лега Про-група Б, третото ниво на италианския футбол. Лидерът в групата завърши само 1:1 в домакинството на Сантарканджело в мач от 31-ия кръг. Отборът на СуперПипо стигна до точката след точно изпълнена дузпа на Алехандре Хейхо в 74-ата минута. Преди това гостите поведоха с попадение на Дефенди в 40-ата минута. Домакините се опитаха да стигнат до осми пореден успех в последните минути, но този път късметът не бе на страната на "зелено-оранжевите".

Грешната стъпка на момчетата на Индзаги позволи на Парма да се доближи на осем точки до първото място. Венеция има актив от 68 точки, докато бившият тим на Христо Стоичков и Валери Божинов след победата с 4:1 над Губио като гост е вече с 60 точки. Калайо, Ночиолини и автогол на Пичини дадоха конфортен аванс на "дуковете" до почивката, а Ферети намали след почивката, докато Якони оформи голямата победа на Парма в края.