Летящ старт на Григор в Индиън Уелс

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров започна по превъзходен начин участието си на турнира от серията "Мастърс" в Индиън Уелс. 13-ият в света българин срази руския ветеран Михаил Южни с 6:4, 6:0 в мач от втория кръг, като това бе първият двубой между двамата тенисисти. Поставеният под №12 в схемата Димитров почиваше по право в първия кръг, докато бившият №8 в ранглистата на ATP Южни (№84 в момента) преодоля на старта с 6:4, 6:4 младия си сънародник Даниил Медведев.

Двубоят продължи 1 час и 10 минути, като Григор записа 7 аса и 1 двойна грешка. Южни регистрира 2 аса и 6 двойни грешки и реализира единствената си точка за пробив в срещата, но пък сам загуби подаването си цели 5 пъти.

Григор сервираше пръв в двубоя и спечели на нула откриващото си подаване, а веднага след това проби на 15 за ранен аванс от 2:0. В следващия гейм Димитров допусна доста неточности на свой сервис и това доведе до мигновено връщане на пробива. След това играта вървеше гейм за гейм без пробиви до 5:4 за Димитров. В десетия гейм сервиращият Южни не издържа и Григор успя в много решаващ момент да пробие, като по този начин затвори първия сет в своя полза.

Ключов във втория сет се оказа вторият гейм, който продължи повече от 10 минути. В него сервиращият Южни успя да отрази няколко брейкпойнта, като при една от точките прехвърли красиво българския си съперник. Димитров обаче съумя да пробие и пречупи 34-годишния руснак. Със серия от 8 поредни гейм в мача 25-годишният хасковлия не даде шанс на Южни и си осигури място в третия кръг на престижното състезание.

В следващата фаза полуфиналистът от Australian Open ще мери сили с победителя от двубоя между американеца Джак Сок (№17 в схемата) и швейцарския квалификант Хенри Лааксонен. Димитров има 2 поражения от 3 мача срещу Сок, а със 123-ия в света Лааксонен все още не е играл.

Турнира в Индиън Уелс гледайте само по Mtel Sport 1.

ПЪЛЕН ЗАПИС на мача на ГРИШО - гледайте ТУК!!!