Григор стартира срещу Михаил Южни в Индиън Уелс

Михаил Южни ще е първият съперник на Григор Димитров на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс. Руснакът се класира за втория кръг след победа срещу сънародника си Даниил Медведев с 6:4, 6:4. Двамата направиха много интересен мач, но Южни беше по-концентриран в най-важните разигравания и стигна до успеха.

Южни и Григор никога не са се срещали на ниво АТР. Както е известно, българинът почиваше в първия кръг като поставен под номер 12 в основната схема.

Южни имаше проблеми в откриващия си сервис гейм, но го обърна от 15:40. Медведев пропусна точки за пробив и в третия гейм, а след това самият той изостана с 0:40 и загуби подаването си. Това не се оказа решаващо за изхода на сета, защото опитният Южни продължи да е неубедителен и пробивът беше върнат, но при 5:4 в своя полза Полковника демонстрира хладнокръвие и с чудесно изпълнен бекхенд затвори първата част.

Бившият №8 в света се озова в ролята на догонващ в началото на втория сет, но изравни за 3:3, а след това дочака момента, когато Медведев се поддаде на напрежението, и приключи двубоя в своя полза.

Двубоите от "Мастърс" турнира в Индиън Уелс можете да гледате на живо по Mtel Sport 1.