Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Григор ще търси реванш срещу Джак Сок в опит за рекордно класиране в Индиън Уелс

Григор Димитров излиза тази нощ на корта в Индиън Уелс в опит за пробив до осминафиналите на първия за годината турнир от сериите "Мастърс 1000" на АТР. Най-добрият български тенисист никога до този момент не е преодолявал третия кръг на надпреварата, а негов съперник в ранните часове на сряда ще бъде поставенит под №17 Джак Сок. Мачът е четвърти в програмата на втория по големите корт, което означава, че ще започне около 2 часа след полунощ наше време.

Двубоят се очертава да бъде много интересен предвид факта, че Григор и американецът са двама от едва тримата тенисисти с по две титли в тура през този сезон. Димитров завоюва трофеите в Бризбън и София, а Сок триумфира в Оклънд и Делрей Бийч.

Джак Сок не е от най-удобните противници за Григор Димитров. Двамата са играли три пъти досега, като балансът е в полза на американеца - 2:1 победи. Тяхното съперничество започва през 2014 година на турнира в зала в Стокхолм, където хасковлията спечели на четвъртфиналите с 5:7, 6:4, 6:3. Последваха обаче две загуби - в първия кръг на "Ролан Гарос" през 2015 година - 6:7, 2:6, 3:6 и два месеца по-късно на турнира от сериите "Мастърс" в Канада със 7:5, 6:7, 5:7.

Григор Димитров се класира за третия кръг в Индиън Уелс след категоричен успех с 6:4, 6:0 срещу руския ветеран Михаил Южни, докато Сжак Сок се поизмъчи срещу финландския квалификант Хенри Лааксонен, елиминирайки го с 6:3, 0:6, 6:4.

Ако успее да вземе реванш срещу Сок, Григор ще запише рекордно класиране в Индиън Уелс. При дебюта си в в Калифорния през 2012 година той победи Иван Додиг в първия си мач, но после отпадна от Давид Ферер. През 2013-а елиминира Матю Ебдън във втория кръг, но после бе спрян от Новак Джокович. През 2014-а Гришо срази Робин Хаасе във втория кръг, само за да отпадне от Ернестс Гулбис след това.

Мачовете на Григор Димитров, както и други интересни сблъсъци от "Мастърс" турнира в Индиън Уелс, можете да гледате на живо по Mtel Sport 1.