Тиаго Силва: Не заслужавахме място на четвъртфиналите

Разочарованият капитан на Пари Сен Жермен Тиаго Силва заяви, че отборът не е заслужавал да се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига заради представянето си на реванша срещу Барселона. Френският първенец имаше преднина от 4:0 от първия мач, но загуби с 1:6 във втората среща на "Камп Ноу", като допусна три гола след 88-ата минута.

"Не заслужавахме да се класираме за четвъртфиналите. Не искам да звучи като оправдание, но срещу Суарес при втората дузпа в последната минута нямаше нарушение. Въпреки това, ние не виним съдията, защото Пари Сен Жермен не успя да покаже своя футбол в тази среща и сами сме си виновни", заяви Силва.

Барселона владееше инициативата, но трудно достигаше до чисти положения. Каталунците се възползваха от колебливата игра на вратаря Кевин Трап, който носи вина за първия и за четвъртия гол, както и от грубите грешки в отбрана, довели до второто и до шестото попадение. Другите два гола домакините вкараха от спорни дузпи, а в същото време Единсон Кавани и Анхел Ди Мария пропуснаха да предрешат мача при 1:3 след пропуски от чисти позиции.

"Като капитан, аз много се гордея със съотборниците ми. В този мач за съжаление не успяхме да реализираме плана си за игра, а Барселона претвори много от идеите си на терена. Проблемът не беше в доверието или майсторството, смятам, че показахме добра игра, но в тази атмосфера прости ни липсваше индивидуалност. Не успяхме са се противопоставим на съперника в решаващите моменти.

Опитвахме се да пазим резултата, а в такива ситуации често възникват трудности. Тежко е, но големите играчи са тези, които бързо преодоляват проблемите. Този мач ни бъде за урок. Разбирам колко трудно е сега на нашите фенове, които бяха на "Камп Ноу", но трябва да продължим да работим, трябва да продължим да гледаме напред", каза още Силва.