Рабио: Не знам как да обясня тази загуба от Барселона

Полузащитникът на Пари Сен Жермен Адриен Рабио призна, че не може да си обясни катастрофалната загуба от Барселона в срещата-реванш от осминафиналите на Шампионската лига. Френският първенец имаше аванс от 4:0 от първия мач на собствен терен, а в реванша на "Камп Ноу" изоставаше само с 1:3 до 88-ата минута, но до края допусна три безответни гола и отпадна.

"Сякаш ни липсваше желание на терена. Все още не сме анализирали мача, но в действителност допуснахме изключително много грешки. Ядосан съм. Още от началото на двубоя играхме прекалено дълбоко в нашата половина. Знаехме, че ще бъде трудно, но не и толкова. Позорно е, че вложихме толкова усилия, за да се подготвим, а резултатът е такъв. Не знам как да обясня тази загуба", коментира Рабио.

Барселона притискаше Пари Сен Жермен почти през цялата среща, но стигна до попаденията си без почти да създаде чисто голово положение. ДВа от головете станаха след груби грешки в отбраната на французите, два след колебливи изяви на вратаря Кевин Трап и два от спорни дузпи.

В същото време Единсон Кавани от ПСЖ удари греда и пропусна сам срещу вратаря, а най-фрапантното положение дойде в 85-ата минута, когато Анхел Ди Мария изскочи в наказателното поле очи в очи с вратаря Марк-Андре тер-Щеген и беше ритнат в гръб от Хавиер Масчерано, но дузпа не последва, а от съприкосновението аржентинският нападател загуби баланс и стреля неточно от десетина метра.