Божинов дебютира с гол

Българският нападател Валери Божинов дебютира с гол за новия си тим Мейджоу Хака. Отборът от втора дивизия на Китай отстъпи в последната си проверка преди старта на сезона с 1:2 на друг местен тим в Мейджоу.

Родният футболист бе титуляр, като бе посрещнат радушно от новите си фенове. 31-годишният голмайстор даде аванс на своя тим в 26-ата минута. Той завърши успешно хубава атака на тима си, след като се възползва от отлично центриране отдясно. Божинов от 12 метра прати топката в обратния ъгъл на вратаря. Нападателят напусна терена в 70-ата минута при резултата 1:1, а малко по-късно Мейджоу допусна гол и загуби.

Другата седмица стартира сезона във втора лига на Китай.

Преди срещата Божинов и останалите нови попълнения на Мейджоу бяха представени официално пред медиите, които напълно нормално най-много търсеха бившия играч на Ювентус за интервю. "Много съм щастлив, че съм тук. Благодаря за доверието на ръководството. Имам нужда от малко време да се адаптирам, но се чувствам чудесно. Разбираме се отлично с треньора и колегите, като се надявам да помогна на тима с каквото мога", сподели той.