ЦСКА със страхотен обрат срещу Пирин (видео)

Волейболният отбор на ЦСКА продължава да е едноличен лидер във временното класиране на Суперлигата. "Червените" направиха страхотен обрат и надделяха като гости над Пирин (Разлог) с 3:2 (22:25, 25:20, 23:25, 25:19, 15:8) в дербито на 19-ия кръг, играно тази вечер в пълната зала "Септември".

Така армейците са на върха на таблицата с 16 победи, 2 загуби и 45 точки, но и мач по-малко. Пирин пък се смъкна на 4-о място с 40 точки след 14 победи и 5 загуби, с колкото са 2-ия Монтана и 3-ия Добруджа 07, но с по 43 точки. В следващия 20-и кръг момчетата на Александър Попов са домакини на Арда (Кърджали), докато разложани ще гостуват на Левски. Срещите са съответно в събота (25 февруари) от 18,00 часа и в петък (24 февруари) от 17,00 часа. Преди това, обаче, ЦСКА ще изиграе "вечното" дерби срещу "сините", което бе отложено от 17-ия кръг. Дербито е в сряда (22 февруари) от 19,30 часа в зала "Арена Армеец".

Домакините от Пирин успяха да разколебаят посрещането на ЦСКА в първия гейм, след което да организират добре блокадата си. "Червените" направиха повече грешки от начален удар и заслужено разложани поведоха след 25:22. Във втората част армейците намалиха пропуските от сервис. Треньорът на ЦСКА Александър Попов направи две промени по време на гейма като на мястото на Смилен Мляков и Яни Георгиев се появиха съответно Иван Крачев и Ивайло Стефанов. В края на гейма пък спорно отсъждане на първия съдия Ивайло Иванов разгневи играчите и феновете на домакините, но гейма беше на сметката на "червените" - 25:20 и 1:1.

Третият гейм бе изключително оспорван. Пирин надхитри ЦСКА в края и отново излезе напред в резултата след 25:23. Армейците започнаха много силно четвъртата част. Силна серия от начален удар на разпределителя Владимир Станков позволи на гостите да натрупат солиден аванс. Така "червените" пратиха мача в тайбрек след 25:19, който спечелиха с категоричното 15:8, а с това и мача с 3:2.

Най-полезен за ЦСКА стана Пламен Шекерджиев с 19 точки (3 блока, 55% ефективност в атака, 48% позитивно и 16% перфектно посрещане) за победата. Опитният Христо Цветанов (3 блока, 1 ас и 72% ефективност в атака) и влезлият като резерва Иван Крачев (2 блока, 1 ас и 52% ефективност в атака) пък добавиха по 17 точки за успеха. За тима на Пирин над всички бе Венцислав Георгиев с 25 точки (3 блока, 3 аса и 43% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успех.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ЦСКА 2:3 (25:22, 20:25, 25:23, 19:25, 8:15)
ПИРИН: Владимир Лобутов 2, Венцислав Георгиев 25, Георги Елчинов 12, Боян Иванов 11, Костадин Гаджанов 9, Мартин Кръстев 10 - Виктор Копанаров-либеро (Владимир Панев, Георги Левенов)
Старши-треньор: Иван Дурев
ЦСКА: Владимир Станков 7, Смилен Мляков 3, Яни Георгиев 4, Пламен Шекерджиев 19, Христо Цветанов 17, Красимир Георгиев 13 - Мартин Божилов-либеро (Стефан Стоянов, Иван Крачев 17, Ивайло Стефанов 5)
Старши-треньор: Александър Попов.

Статистика: Борис Николов (скаутмен на Пирин)

КУПИ БИЛЕТ за ВЕЧНОТО ДЕРБИ - ЛЕВСКИ - ЦСКА - ТУК!!!