Тетевен с чиста победа над Славия

Волейболният отбор на Тетевен Волей постигна категорична 8-а победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Петър Мечкаров се наложиха у дома над Славия с 3:0 (25:16, 26:24, 26:24) в мач от 19-ия кръг на Суперлигата, игран тази вечер в зала "Георги Бенковски".

Така тетевенци са на 8-о място във временното класиране с 7 победи, 11 загуби и 22 точки, с колкото е и 7-ия Марек, но след 8 победи и 10 загуби. Славия остава на последното 12-о място без нито една победа до момента и само две спечелени точки. В следващия 20-и кръг Тетевен ще гостува на силния тим на Монтана, а "белите" ще са гости на звездния състав на Нефтохимик 2010. Двете срещи са в петък (24 февруари) от 18,00 часа.

Домакините от Тетевен започнаха ударно и въпреки леките колебания, запазиха темпото до края на първия гейм - 25:16. Втората част бе истинска драма. Двата тима тръгнаха равностойно, впоследствие играчите на Петър Мечкаров позволиха на "белите" да поведат, но в ключовите моменти се активизираха и измъкнаха гейма след 26:24. В третия гейм ситуацията бе идентична и в крайна сметка Тетевен спечелиха с 26:24 с 3:0.