Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Черно море излъга Арда в Кърджали

Волейболистите на Черно море БАСК (Варна) се поздравиха с победа №5 този сезон, след като се наложиха с 3:1 (27: 25, 25:20, 17:25, 25:21) над Арда (Кърджали) в мач от 19-и кръг на Суперлигата пред около 300 зрители в зала „Арпезос” в Кърджали.

Гостите от Варна тръгнаха неуверено в първия гейм, но успяха да намалят грешките и поведоха в резултата с 2-0 гейма. Домакините от Кърджали обаче намериха сили и се върнаха в мача, като успяха да се доближат в резултата 2-1 гейма. След това интрига не липсваше, но Черно море измъкна победата.

Въпреки успеха Черно море БАСК остава на 10-о място в класирането с 5 победи, 13 загуби, 17 точки и мач по-малко, а Арда заема 11-а позиция в таблицата с 3 победи, 16 загуби и 10 точки в актива си.

В следващия кръг на 24 февруари (петък) Черно море гостува на Добруджа 07 в Добрич, а Арда гостува на ЦСКА в София.