Миньор измъчи Левски в Перник (видео + статистика)

Волейболният отбор на Левски записа много измъчена 5-а поредна и общо 11-а победа в Суперлигата на България. "Сините" успяха да надделеят изключително трудно и драматично като гости на Миньор (Перник) с 3:2 (17:25, 25:11, 25:21, 22:25, 17:15) в мач от 18-ия кръг, игран тази вечер в зала "Кракра".

По този начин момчетата на треньора Петър Шопов останаха на 5-о място във временото класиране с 11 победи, 6 загуби и 33 точки, но и мач по-малко. Миньор е 8-и с 6 победи, 12 загуби и 19 точки.

Перничани започнаха ударно първия гейм с 4:0. Впоследствие доминацията им продължи, "сините" не успяха да наваксат разликата и тя се запази до края - 25:17 и 1:0 за Миньор. Във втората част гостите от Левски реагираха мощно - 25:11 и 1:1.Третата част стартира равностойно, като момчетата на Петър Шопов повеждаха на няколко пъти и задържаха темпото, за да достигнат до крайното 25:21 и 2:1.

В четвъртата част домакините от Миньор дръпнаха с 8:3 до първото техническо прекъсване и не дадоха възможност на съперника да се противопостави. Така играчите на Стоян Гунчев затвориха гейма при 25:22 и вкараха мача в тайбрек. Петият решителен гейм бе изключително оспорван. "Сините" поведоха в резултата, но позволиха на домакините да стопят разликата. В крайна сметка Левски съумя да излязе от тежката ситуация и измъкна гейма с 17:15 за крайното 3:2.

МИНЬОР (ПЕРНИК) - ЛЕВСКИ (СОФИЯ) 2:3 (25:17, 11:25, 21:25, 25:22, 15:17)  МИНЬОР: Павел Иванов 1, Костадин Стойков 19, Галин Николов 20, Стефан Чавдаров 10, Мартин Симеонов 6, Адриан Аначков 9 - Велизар Емелов-либеро (Методи Методиев, Георги Стоянов, Захари Николаев, Виктор Костадинов)
Старши-треньор: Стоян Гунчев
ЛЕВСКИ: Николай Манчев 6, Спас Байрев 20, Симеон Александров 8, Мартин Павлов 14, Александър кордев 13, Теодор Богданов 4 - Ивайло Лалов-либеро (Милослав Димов 2, Гордън Люцканов 2)
Старши-треньор: Петър Шопов.

КУПИ билет за дербито ЛЕВСКИ - ЦСКА онлайн ТУК!!!