Искрица надежда за Палермо след победа в "българското" дерби

Палермо се наложи с 1:0 над Кротоне в сблъсъка на дъното от 23-ия кръг на Серия "А". Топреализаторът на домакините Илия Несторовски отбеляза единствения гол за отбора на старши треньора Диего Лопес в 27-ата минута. Благодарение на спечелените 3 точки Палермо се изкачи на 18-о място в класирането, а Кротоне остана на 19-ата позиция.

Ивайло Чочев игра цял мач за домакините и свърши много работа в средата на терена. Александър Тонев пък остана на резервната скамейка за Кротоне.

Ситуацията в класирането бе такава, че и за двата тима победата бе абсолютно задължителна, ако искаха да запазят някакви надежди за оцеляване в елита. Кротоне показа признаци на пробуждане с 4 точки от последните си два мача, а особено впечатляващ беше разгромът над Емполи с 4:1. Палермо пък поднесе голямата сензация в миналия кръг, измъквайки равенство при гостуването си на Наполи.
Чочев започна като титуляр за домакините, които от самото начало обсадиха вратата на Алекс Кордас. Няколко далечни удара загатнаха за намеренията на сицилианци, а в 27-ата минута се стигна и до първия гол. Негов автор стана Илия Несторовски след подаване на Карлос Ембало и много прецизен удар на македонския национал, който се разписа за 9-и път през сезона.

Още в следващата атака Несторовски пропусна да направи 2:0, а удар на Чочев беше спасен. Гостите не сътвориха нищо интересно в офанзивен план и за тях бе успех, че на почивката изоставаха само с един гол.
През втората част мачът доста се изнерви. Гостите бяха тези, които в безсилието си извършиха поредица от груби нарушения, а Лоренцо Кризетиг се престара и за 6 минути получи два жълти картона, оставяйки тима си с човек по-малко.

До края на двубоя Кротоне така и не успя да притесни защитата на домакините, които за първи път през сезона не допуснаха гол на "Ренцо Барбера".