Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Чочев и компания направиха нов подарък на Ювентус (видео)

Отборът на Палермо с Ивайло Чочев в състава си направи поредният подарък на лидера в класирането Ювентус, след като измъкна равенство 1:1 в гостуването си на Наполи. По-рано през деня загуби записаха други двама от преследвачите на “бианконерите” - Рома и Милан, а сега и неаполитанците изпуснаха ценни 2 точки срещу един от аутсайдерите в Серия “А”. С малко късмет Палермо можеше дори и да спечели мача на “Сан Паоло”, след като поведе още в 6-ата минута с попадение на Илия Несторовски. След това гостите се бранеха смело, но в 66-ата минута Дрис Мертенс успя да отбележи изравнителен гол и донесе поне точка на своя тим.

Срещата започна повече от сензационно и още в 6-ата минута Палермо поведе. Тогава Андреа Рисполи центрира в наказателното поле, където Илия Несторовски с глава насочи топката в мрежата за 0:1.

Това развитие на двубоя не бе според плановете на домакините, които веднага се хвърлиха в атака. Само минута по-късно Марек Хамшик центрира успоредно на голлинията и Хосе Кайехон отблизо не успя да вкара в опразнената врата. След това в 11-ата минута Дрис Мертенс бе изведен на скорост, стреля, кълбото рикошира в крака на вратаря, а след това и гредата помогна на гостите.

Натискът на неаполитанците се засилваше и в 24-ата минута удар на Кайехон отблизо бе спасен от Йосип Посавец. Две минути по-късно и Мертенс се освободи в пеналта и стреля от труден ъгъл, но отново хърватският страж бе на мястото си. В 45-ата минута пък Кайехон свали за Мертенс, който веднага опита бомбен шут, но в последния момент защитник се хвърли самоотвержено и блокира удара му.

И второто полувреме продължи в същия дух. Наполи атакуваше, а Палермо основно се бранеше. В 48-ата минута страхотен удар на Мертенс отново бе спасен от Посавец. В 57-ата минута вратарят на гостите отново бе непробиваем след изстрел на Лоренцо Инсиние.

В 66-ата минута обаче стражът на “розовите” от герой се превърна в грешник. Мертенс стреля по земя от границата на наказателното поле, но кълбото отиваше право към Посавец, който обаче допусна то да мине през краката му и да се озове в мрежата за 1:1.

Наполи продължи да търси победата и в 75-ата минута Желински отправи бомбен удар, който отново бе спасен от вратаря. В 81-ата минута гостите оргаизираха една от малкото си контраатаки. Ивайло Чочев напредна през центъра и реши сам да стреля от дистанция, но не успя да затрудни Хосе Рейна. В ответната атака пък Наполи стигна до поредната си опасност като Елсейд Хисай бе изведен в наказателното поле, но отново ударът му бе спасен от стража на съперника. В 88-ата минута и Кайехон за пореден път от малък ъгъл не успя да преодолее Посавец.

В 90-ата минута “розовите” останаха с 10 души на терена, след като Голданига извърши грубо нарушение пред наказателното поле и получи директен червен картон. След това и късметът бе на страната на гостите като ударът от фаул на Мертенс рикошира в стената и мина до гредата. Само минута по-късно нов невероятен пропуск направи и Инсиние отблизо.

Така Палермо спря победната серия на Наполи и измъкна ценна точка в първия мач на новия си наставник Диего Лопес. Отборът от Сицилия обаче остава в дъното на 19-ата позиция с 11 спечелени точки до момента. Наполи пък запазва 3-ото си място с 45 точки, но вече е на цели 6 от лидера Ювентус, който е и с мач по-малко в актива си.