Ювентус се разходи за трите точки срещу Тонев (видео)

С пестелива игра Ювентус сломи Кротоне за 2:0 като гост в отложен двубой от 18-ия кръг на Серия "А" и вече се радва на 7 точки аванс на върха пред Рома. Марио Манджукич (60') и Гонсало Игуаин (74') вкараха головете за успеха над намиращия се в зоната на изпадащите съперник. За домакините като титуляр започна Александър Тонев, като той остана на терена до малко след второто попадение. За българския национал това беше завръщане в тима след лекуване на контузия. Както е известно, в последния ден на трансферния прозорец Тонев беше пред раздяла, но в крайна сметка ръководството размисли и го остави, за да помага в битката за оцеляване. Така на Тонев беше даден шанс да играе в предни позиции, но разликата в класите си казата думата и Кротоне остава на 9 точки от спасението.

Три дни след триумфа над Интер треньорът на Юве Масимилиано Алегри остави голмайстора Хуан Куадрадо на пейката и гласува доверие на Марко Пяца, който заедно с Пауло Дибала, Марио Манджукич и Гонсало Игуаин трябваше да притеснява защитата на домакините. Торинци обаче разочароваха през първата част, в която атаките им бяха почти безобидни, а няколкото удара в очертанията на рамката не бяха проблем за вратаря Алекс Кордас. Едва около минута преди почивката се наложи футболист на Кротоне да изрита топката точно пред голлинията. За 45 минути футболистите на Юве не успяха да спечелят дори един ъглов удар.

По същия начин протекоха и първите минути на второто полувреме, за да стигне до 60-ата, когато Манджукич успя да промуши кълбото в мрежата.

Домакините нямаха сили да се противопоставят и Юве продължи да доминира. Така в 74-ата минута Игуаин беше изведен в наказателното поле и с лекота направи 2:0.

В 85-ата минута резервата днес Миралем Пянич удари греда при най-красивото изпълнение тази вечер.

Походът на шампионите към поредната титла продължава с гостуване на Каляри през идния уикенд, докато Кротоне приема Рома.