Бивш национал на Италия попари Чочев в края

Националът на България Ивайло Чочев изигра пълни 90 минути за Палермо, но тимът му изпусна победата в последната минута. Сицилианците стигнаха само 1:1 срещу Сампдория в мач от 26-ия кръг на Серия "А", след като Фабио Куалярела попари домакините в последната минута. Преди това Илия Несторовски бе дал аванс на "розовите" още в 31-ата минута след точно изпълнена дузпа. Попадението бе негово десето през този сезон.

Чочев пробва удар за евентуално 2:0 в края на първата част, а след това получи травма, но въпреки това остана на терена до последния съдийски сигнал.

Домакините заслужаваха да спечелят предвид видяното на терена, но бившият национал на Италия шокира "Ренцо Барбера". По този начин шансовете на Чочев и компания за оставане в Серия "А" още повече намаляха, тъй като при успех се доближаваха на пет точки от зоната за спасения, а сега останаха на седем зад 17-ия Емполи.

Куалярела, който се отпуши миналата седмица се разписа за втори пореден кръг, като вече има шест попадения през този сезон. Самп удължи положителната си серия на пет мача без поражение, в които записа 11 точки.

"Моряците" имат вече 35 точки и заемат девета позиция.