Костова на победа от основната схема в Санкт Петербург

Българската тенисистка Елица Костова е само на победа от основната схема на турнира от календара на WTA в Санкт Петербург. Във втория кръг на квалификациите Костова срази представителката на домакините Екатерина Александрова със 7:5, 6:1.

Втората ракета на България (№133 в ранглистата) поведе с 3:0 и 4:1 в първия сет, а след това и с 5:3. Поставената под номер 9 в пресявките Александрова (№108 в света) изравни за 5:5, но Костова спечели следващите два гейма, а с това и сета. Във втората част Костова допусна пробив още в първото си подаване, но след това направи серия от 6 поредни гейма и след 1 час и 12 минути игра се класира за третия кръг на квалификациите.

Костова ще спори за място в основната схема с швейцарката Щефани Фьогеле, №112 в света.

В първия кръг на пресявките Костова записа драматична победа с тайбрек в третия сет срещу Изабела Шиникова.