Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Костова отстрани Шиникова в Русия, Томова отпадна

Елица Костова отстрани Изабелла Шиникова в първия кръг на квалификациите на турнира с награден фонд 710 000 долара в Санкт Петербург. Втората и третата ракета на България направиха оспорван двубой, който продължи 2 часа и 26 минути и завърши 7:5, 2:6, 7:6(5).

Шиникова започна по-добре срещата и поведе с 3:0 след два пробива, но Елица обърна нещата. Тя изравни за 4:4, а след това стигна до успех в сета. Във втората част Изабелла имаше предимство и я спечели с 6:2, а третият сет бе напълно равностоен. Двете си размениха по един пробив и се стигна до тайберк, в който Костава успя да надделее.

Виктория Томова пък загуби от поставената под номер 2 в квалификациите Кирстен Флипкенс от Белгия. 21-годишната българка отстъпи с 1:6, 2:6. Томова имаше няколко възможности за пробив в първия гейм на мача, но не успя да спечели гейма и от там нещата тръгнаха надолу. Тя бе равностойна в началото на втория сет, но пробив в петия гейм я пречупи.

Костава си осигури 13 точки за световната ранглиста и 1650 долара от наградния фонд, а Шиникова и Томова напускат с 1 точка и 920 долара.