Дани Милушев показа световна класа в Полша! Шчечин обърна Любин от 0:2 и продължава за Купата

Националът Данаил Милушев най-после показа изключително силна игра за полския си клуб Еспадон (Шчечин). Диагоналът, който започна сезона кошмарно с контузи на менискуса, вече се е възстановил напълно и имаше основна заслуга неговият тим, в който в началото на сезона игра и Георги Братоев, да се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Полша.

Късно снощи Еспадон (Шчечин), който е предпоследен в полската Plus Liga, “хвърли” голямата бомба в турнира за Купата на Полша, след като отстрани като гост силния тим на Цупрум насред Любин след драматичен успех с 3:2 (18:25, 17:25, 25:23, 25:21, 16:14).

Домакините, които са водени от румънския специалист Джордже Кретю, поведоха безпроблемно 2:0 гейма и вече предвкусваха чиста и бърза победа с 3:0. Водени от гръцкият диагонал Рафаил Кументакис волейболистите на Цупрум дръпнаха с 23:21 в третата част и бяха само но 2 точки от бърза победа. Страхотна игра на блокада и гостите от Шчечин съумяха да обърнат развоя на гейма и да го спечелят 25:23.

В 4-ия гейм домакините от Любин пак поведоха с 12:10 и 14:11, но силното включване в игра на резервите Данаил Милушев и Михал Ручяк доведе до равенство 16:16. Гостите окрилени от силната игра на Милушев атака поведоха с 20:17, а блокада на Лукаш Перловски донесе успаха на Еспадон в тази част с 25:21.

Домакините от Любин дръпнаха с 5:2 в тайбрека, но това не бе достатъчно. Дани Милушев и Михал Ручак отново се разиграха в атака и българският диагонал изравни с атака при 6:6. Грешка на Милушев в атака отново даде шанс на домакините да поведет с 9:6. Разликата се покачи на 10:6 след единична така на Рафаил Кументакис. Успешна атака на естонския диагонал Роберт Тахт и 12:8 за Цупрум. Две успешни отигравания в нападение на Дани Милушев намалиха резултата до 10:12 и 11:13. Последва единичен блок на Михал Ручяк и негова успешна така, за да се стигне до равенство при 13:13. Джордже Кретю взе прекъсване за тима от Любин, но то не помогна много. Единична блокада на Лукаш Перловски и Еспадон стигна до мачбол при 14:13. При следващото разиграване Роберт Тахти изравни за 14:14. Последва две бързи атаки през центъра на Лукаш Перловски и Еспадон стигна до драматичен успех в тайбрека с 16:14 и в мача с 3:2 гейма.

Данаил Милушев заби 17 точки (1 ас, 48% ефективност в атака), а михал Ручяк добави още 11 точки за успеха.

Така на на 1/4-финалите тимът от Шчечин ще срещне гранда СКРА Белхатов, в който играе националът Николай Пенчев. На 1/8-финалите СКРА победи у дома новака Катовице с 3:1 (25:22, 25:19, 22:25, 25:19).

Николай Пенчев и съотборниците му от Белхатов посрещат Еспадон (Шчечин) на 11 януари в 1/4-финаланат среща от Купата на Полша.

ЦУПРУМ (ЛЮБИН) - ЕСПАДОН (ШЧЕЧИН) 2:3 (25:18, 25:17, 23:25, 21:25, 14:16)

ЦУПРУМ: Мачей Гожкийевич 4, Роберт Тахт 20, Матеуш Малиновски 12, Рафаил Кумантакис 18, Давид Гуня 8, Маркус Бьоме 8 - Павел Русек-либеро (Кейт Пупарт, Лукаш Качмарек 7, Адам Михалски 2, Марчин Криш-либеро, Пьотър Хайн)
Старши-треньор: Джордже Кретю
ЕСПАДОН: Михал Сладечек 1, Бартоломей Клут 7, Доминик Деповски 8, Мачей Волош 1, Бартош Цедзински, Януш Галазка 12 - Давид Мурек-либеро (Лукаш Перловски 9, ДАНАИЛ МИЛУШЕВ 17, Михал Ручяк 11, Марчин Вика 2, Михал Козловски)
Старши-треньор: Михал Гогол.