Ники Пенчев и СКРА на полуфинал за Купата на Полша след измъчена победа над Шчечин без Дани Милушев

Волейболният гранд СКРА Белхатов, където играе българския национал Николай Пенчев, се класира за финалната четворка на турнира за Купата на Полша. Момчетата на френския треньор Филип Блейн се наложиха много трудно над Еспадон Шчечин, с българина Данаил Милушев, с 3:2 (25:19, 16:25, 25:19, 22:25, 15:12) в мач от 1/4-финалите на турнира.

Ники Пенчев започна като титуляр за своя тим, но бе сменен във втория гейм от опитния Михал Винярски, за да се върне отново в игра в тайбрека. Българският посрещач завърши с 4 точки (2 аса, 40% ефективност в атака, 58% перфектно и 8% перфектно посрещане) за успеха. Най-полезен за СКРА бе звездата Бартош Курек с 19 точки (1 блок и 62% ефективност в атака), а Артур Шалпук добави още 16 точки (2 блока, 1 ас, 54% ефективност в атака и 18% перфектно посрещане) за победата. От друга страна Дани Милушев остана резерва за гостите и не се появи в игра. Най-резултатен за Шчечин пък бе Бартломией Клут с 20 точки (1 ас и 56% ефективност в атака).

Така Ники Пенчев и съотборниците му се класираха на полуфиналите за Купата на Полша, където ще играят срещу ЛОТОС Трефъл (Гданск), който излъга Асеко Ресовия (Жешув) също с 3:2 гейма. В другия полуфинал шампиона ЗАКСА (Кенджежин-Кожле) ще излезе срещу Ястржебски Венгел (Ястржебие). Финалната четворка на турнира е утре и в неделя (14 и 15 януари) в зала "Стулеция" във Вроцлав. Двете полуфинални срещи утре са от 15,45 и 19,00 часа българско време.