Георги Братоев дебютира за Нефтохимик със загуба (видео + снимка)

След две поредни отлагания на контролните срещи между шампиона на България Добруджа 07 и носителя на Суперкупата – Нефтохимик и третата бе подложена на предизвикателство.

Малко преди началото на мача в петък, обявено за 17.30 часа, спря за около 20-на минути тока в зала "Добротица". Това наложи ново разгряване на състезателите и срещата започна с 40 минути закъснение. Добруджа успя да се наложи в първите три гейма и да поведе с 3:0. В отделните части 25:21, 33:31 и 25:22. Почти без промяна през  първите три гейма за Добруджа 07 играха Денимир Димитров, Димитър Маринков, Светослав Арнаудов, Мартин Мечкаров, Илия Петков и Николай Тодоров като либеро. От другата страна на мрежата Петър Дочев заложи на опитните Георги Братоев, Петър Христов, Мартин Пенев, Стоян Самунев, Красимир Гайдарски.

В четвъртия  гейм на полето и за двата тима се появиха нови състезатели- Маринков бе заменен от Трифон Лапков, Алекс Грозданов влезе на мястото на Св.Арнаудов, а Петър Христосков смени в началото на частта Жулиен Георгиев. За Нефтохимик в игра влязоха Жани Желязков и Георги Чалъков, както и по-младият плеймекър на отбора. Геймът се игра равностойно, но този път победата бе за гостите 24:26. Оспорван бе и тайбрека, който завърши при резултат 20:18. Добруджанци показаха, че са работили здраво през зимната пауза.