Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Ники Пенчев носи страхотен обрат! СКРА Белхатов тресна шампиона ЗАКСА с 3:2, Влазли с 38 точки

Националът Николай Пенчев изигра страхотен мач за своя отбор СКРА Белхатов. Българският посрещач започна дербито с шампиона ЗАКСА (Кендженджин-Кожле) като резерва, но после се появи на игрището и имаше основна заслуга за драматичната, но много ценна победа на ЗАКСА с 3:2 (23:25, 19:25, 25:18, 25:20, 15:9) в мача от 17-ия кръг на полската Plus Liga.

Възпитаниците на Филип Блейн загубиха първите две части. Последвалата почивка от 10 минути между втората и третата част се отрази благотворно на домакините. Ники Пенчев и Артур Шалпук останаха посрещачи за СКРА за сметка на Михал Винярски Бартош Беднож.

СКРА подобри изключително много посрещането си, а освен това засилиха силата на изпълнение на начален удар. Световният шампион с Полша от Мондиал 2014 Мариуш Влазли се разигра и заби 38 точки (6 аса, 3 блока, 69% ефективност в атака) и логично бе избран за MVP. Николай Пенчев добави 9 точки (2 аса, 1 блок, 40% ефективност в атака, 29% перфектно и 67% позитивно посрещане).

Диагоналът на гостите Давид Конарски се отличи с 25 точки (2 блока, 58% ефективност в атака).

Успехът бе 14-и от началото на сезона за СКРА Белхатов и с актив от 41 точки Ники Пенчев и съотборниците му заемат 3-о място във временното класиране.

Шампионите от ЗАКСА допуснаха едва 3-а загуба и с 43 точки продължават да са лидер в класирането.

СКРА БЕЛХАТОВ  - ЗАКСА - (КЕНДЖЕНДЖИН-КОЖЛЕ) 3:2 (23:25, 19:25, 25:18, 25:20, 15:9)

СКРА БЕЛХАТОВ: Николас Уриарте 3, Мариуш Влазли 38, Михал Винярски 3, Артур Шалпук 7, Карол Клос 12, Сречко Лисинац 11 - Роберт Милчарек-либеро (НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 9, Марчин Януш, Бартош Беднож, Бартош Курек)
Старши-треньор: Филип Блейн
ЗАКСА: Бенжамен Тонюти 3, Давид Конарски 25, Сам Деруу 10, Кевин Тили 3, Лукаш Вишнийевски 11, Матеуш Биениек 10 - Павел Заторски-либеро (Рафал Бушек 2, Камил Семенюк, Патрик Чарновски)
Старши-треньор: Фернандо Де Джорджи.