Лацио развинти Тонев и компания за едно полувреме (видео)

Отборът на Лацио записа победа с 4:0 над Кротоне в срещата между двата тима от 18-ия кръг на Серия "А". Джордан Лукаку, Чиро Имобиле, Сенад Лулич и Фелипе Андерсон донесоха успеха на домакините на "Олимпико" с голове през второто полувреме в 56-ата, 78-ата, 86-ата и 89-ата минута. Българинът Александър Тонев също взе участие в мача, като се появи в игра за гостите в 65-ата минута на мястото на Адриан Мариус.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, като на моменти дори гостите стояха по-добре. В 31-ата минута те имаха чудесна възможност, като Марчело Трота стреля отблизо с глава, но над вратата, а се оказа, че има и засада.

Едва в края Лацио стигна до по-добрите си възможности. В 42-ата минута грешка на защитник подари топката на Марко Пароло в наказателното поле, но от 2-3 метра той не успя да уцели вратата. Две минути след това Уолъс опита бомбен шут, който обаче бе неточен.

В началото на втората част домакините все пак поведоха. Луис Алберто изведе на скорост Чиро Имобиле отляво, той елиминира защитник и върна за нахлуащия Джордан Лукаку, който засече топката във вратата за 1:0.

Кротоне обаче можеше да се върне в мача в 65-ата минута, когато Бруно Мартела стреля опасно с глава и топката като че ли се отби от гредата.

След това пък Лацио пропусна две възможности за нов гол. В 71-ата минута Сенад Лулич намери Адам Марушич на добра позиция, но той не успя да отбележи. В 73-ата минута Имобиле бе изведен зад защитата и чукна топката покрай плонжа на вратаря, но тя се търкулна и покрай вратата.

Все пак Имобиле се реваншира за пропуска си в 78-ата минута. Тогава той получи чудесно центриране и с глава простреля вратата за 2:0.

В 86-ата минута домакините направиха резултата класически. Фелипе Андерсон напредна в пеналта и подаде за непокрития Лулич, който финтира защитник и отблизо вкара за 3:0.

В края Лацио се забавляваше, като първо Лулич нацели греда, а след това в 89-ата минута и Фелипе Андерсон записа името си сред голмайсторите, завършвайки отлична контра на "Орлите" за крайното 4:0.

Така Лацио взе трите точки и вече има 36, като остава на 5-ото място в класирането. Кротоне пък се намира на 16-ото място с 15 точки.