Лацио пречупи Фиорентина с ранен гол

Отборът на Лацио е първият полуфиналист за Купата на Италия през сезон 2017/2018 година. Тимът на Симоне Индзаги надви с 1:0 Фиорентина в първи четвъртфинал на турнира. Единственото попадение в двубоя отбеляза капитанът Сенад Лулич още в 6-ата минута. В битката за финала "орлите" ще спорят с победителя между Милан и Интер, които играят в сряда от 21:45 часа на "Сан Сиро".

Пред около 30 000 тифози на "Олимпико" домакините напълно заслужиха за втора поредна година да бъдат сред четирите най-добри в надпреварата. Още в 6-ата минута Лулич отбеляза хубаво попадение, след като получи подаване от Сергей Милинкович-Савич. Босненецът преодоля Бруно Гаспар и технично прати топката в далечния ъгъл на Бартломей Дронговский. Попадението бе негово трето за сезона и второ поред след това срещу Кротоне (4:0) преди няколко дни.

Голът даде увереност на лациалите, които се опитаха да решат срещата още преди почивката. Липсата на късмет и добрите изяви на полския вратар на гостите обаче им попречиха.

Първо Фелипе Кайседо се размина с попадение в 13-ата минута, когато прехвърли Дронговский, но Гаспар изчисти пред голлинията. Силен изстрел на Савич бе избит от стража на "виолетовите в 25-ата минута, а секунди по-късно Чиро Имобиле замени Кайседо. Таранът от Еквадор получи мускулна травма и напусна принудително. Голаджията на "орлите" се включи отлично, като пропусна да удвои в 30-ата минута. Страхотен рефлекс на гостуващия вратар спря Лулич от второ попадение в 39-ата минута. Фелипе Андерсон, който беше доста активен, също се размина с гол малко преди края на първото полувреме.

На почивката Стефано Пиоли пусна Джовани Симеоне и Валентен Ейсерик, което даде резултат. Фиорентина започна да търси равенството, като се пренесе в половината на Лацио.

Големият талант на Виола Федерико Киеза бе на сантиметри от изравняването в 65-ата минута. Страхотният рефлекс на албанския вратар Томас Стракоша обаче запази преднината на домакините. Играчите на Индзаги предимно се защитаваха, като опитваха да контраатакуват при всяка възможност, но нов гол не падна в нито една от двете врати.

Така Лацио отново е полуфинал, където преди година отстрани в двама мача Рома. Римляните ще гонят в началото на 2018 година четвърти финал през последните шест сезона в надпреварата и общо 10-и в своята история.

Лацио отстъпи финалите срещу Ювентус през 2015 г. и 2017 година, а през 2013 година надви с 1:0 Рома.

ЛАЦИО - ФИОРЕНТИНА 1:0