Абелардо дори не е сънувал такъв дебют начело на Алавес (видео)

Новият старши треньор на Алавес Абелардо Фернандес направи мечтан дебют в новия си отбор. Бившият защитник на Барселона изведе баския тим до знаменит обрат от 0:2 до 3:2 при гостуването на Жирона. Алавес получи два гола за три минути в началото на второ полувреме, но не се предаде и с хеттрик на Ибай Гомес стигна до героична победа, която го отлепи от дъното на класирането в Ла Лига.

Едва ли някой на "Монтоливи" е очаквал голово шоу през втората част, след като на почивката резултатът бе 0:0, а единственото чисто положения пропусна Кристиан Стуани с глава. Уругваецът се реваншира в 59-ата минута и много майсторски откри резултата в полза на Жирона. Опитният нападател финтира противников футболист, преди технично да насочи топката под плонжа на Фернандо Пачеко.
Не след дълго Хуанпе засече центриране от корнер и с глава покачи на 2:0. Всичко изгледаше прекрасно за каталунския тим, но последва отпускане, от което гостите се възползваха. В 71-ата минута Ибай Гомес се измъкна в наказателното поле и върна едно попадение. Отново той реализира дузпа в 87-ата минута, отсъдена за нарушение на вратаря Ясин Буну, а в добавеното време бившият футболист на Атлетик Билбао получи пас от Мунир Ел Хадади и заби победния гол за Алавес.

Отборът от Витория събра 9 точки и измести от последната позиция Малага. Жирона е на 12-о място с актив от 17 точки, но пропусна да се изравни със седмия Леганес.