Загуба №11 за Алавес (видео)

Отборът на Ейбар надигра с 2:1 като гост Алавес в мач от 13-ия кръг на испанското първенство. Това е втора поредна победа за Ейбар в шампионата, след като в предишния кръг тимът разгроми у дома Бетис с 5:0.

Двубоят, който се разви много негативно за домакините, ще се запомни и с неприятен инцидент в самото му начало. Защитникът на Алавес Алексис Руано бе откаран в болница, след като получи тежък удар в главата след сблъсък със съотборник.

В 33-ата минута Жоан Жордан изведе Ейбар напред в резултата с хубав удар от границата на наказателното поле. В последните секунди на първата част втори жълт, съответно червен картон получи Кристиан Сантос от Алавес и задачата на домакините да избегнат поражението стана още по-сложна.

В 69-ата минута Шарлиз реализира второ попадение за гостите, като бе точен с глава след центриране отдясно. В 83-аа минута Шарлиз получи директен червен картон, а в първата минута на добавеното време резервата Бурги вкара гол за Алавес с шут от дъгата на пеналтерията, но в секундите до края гостите удържаха победата.

Ейбар заема 14-о място в класирането с 14 точки, а Алавес е 19-и с 6 точки, като днес претърпя 11-о поражение за сезона.