Понякога и гол в 94-ата минута не стига за победа... (видео)

Късна драма беляза мача между Бетис и Жирона от 13-ия кръг на испанската Ла Лига. Двубоят в Севиля завърши без победител - 2:2, но гостите от Каталуня определено могат и трябва да съжаляват, че не си тръгват от стадион “Бенито Вийямарин” с трите точки.

На два пъти гостите повеждаха в резултата, като автор и на двете попадения бе Порту. Именно той откри резултата в първата минута на добавеното време, прехвърляйки майсторски вратаря Антонио Адан.

В 83-ата Андрес Гуардадо изравни за севилци с прекрасен изстрел от фаул, но в четвъртата минута на добавеното време Порту отново вкара гол за каталунците с удар отблизо и по всичко изглеждаше, че играчите на Жирона ще зарадват феновете си с победа. Не така мислеха обаче футболистите на Бетис, които в предишния кръг бяха разгромени с 0:5 от Ейбар. Бетис остава без победа вече в четири поредни срещи, но поне тази вечер успя да се спаси от поражение след гол в 95-ата минута на резервата Кристиан Тейо.

Бетис заема осмо място в класирането с 18 точки, докато Жирона не познава вкуса на поражението в последните си пет двубоя и се намира на 10-а позиция със 17 точки.